Według szacunkowych danych, w Polsce przeprowadza się od 80 do 200 tysięcy aborcji rocznie!

 


Antykoncepcja po... fakty

Znajomość skutecznych metod zapobiegania ciąży w naszym kraju jest ciągle niedostateczna. Świadczą o tym badania ankietowe, z których wynika, że 55% respondentów nie stosuje żadnej metody lub wybiera metodę mało skuteczną. Środki uznawane za skuteczne, tj. tabletki hormonalne stosuje tylko 8,3%, a wkładki wewnątrzmaciczne 5% ankietowanych.
Skutki niskiej świadomości antykoncepcyjnej w prosty sposób przekładają się na liczbę niechcianych ciąż i aborcji. O tym, że przerwanie niechcianej ciąży dla bardzo wielu kobiet jest wielkim dramatem, nie trzeba nikogo przekonywać. Na pewno wielu z nich można by uniknąć, gdyby metody antykoncepcji doraźnej były lepiej znane i propagowane. Według danych amerykańskich - nawet o połowę. Tymczasem szacuje się, że w Polsce korzysta z niej zaledwie 0,5% kobiet, a lekarze ordynują ją na wyraźne żądanie zrozpaczonej pacjentki.
Antykoncepcja po? Cóż to takiego?

"Antykoncepcja po..." to metody zapobiegania ciąży stosowane po stosunku płciowym odbytym bez stosowanej za wczasu antykoncepcji. Często nazywa się je również "antykoncepcją postkoitalną, doraźną" lub -- dość niefortunnie --"antykoncepcją awaryjną". Na zastosowanie "antykoncepcji po..." masz w zależności od metody albo do 72 godzin - albo do 5 - 6 dni. Jednak nie ma co czekać: czas ucieka!

Przeciwwskazania
Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), jedynym przeciwwskazaniem do zastosowania antykoncepcji po stosunku jest istniejąca ciąża.Widzisz tylko część artykułu. Aby uzyskać pełny, 5-dniowy dostęp do serwisu,
wyślij SMS o treści MP 2223 pod numer 7116 (koszt 1,22 zł, w tym VAT).

Koniecznie zrób odstęp między MP a 2223, czyli numerem usługi, bo w przeciwnym razie zamiast hasła otrzymasz monit o błędzie. Otrzymane SMSem zwrotnym hasło wpisz w okienku znajdującym się poniżej i aktywuj usługę przyciskiem "Wejdź".

brak autoryzacji, wpisz poprawny kod:UWAGA
Aby zalogować się do serwisu, w opcjach internetowych musisz mieć włączoną obsługę "cookie", które potwierdzają Twoje uprawnienia do korzystania z serwisu. (W Internet Explorerze: Narzędzia>Opcje Internetowe>Prywatność>Poziom średni). Jest to poziom domyślny zabezpieczeń a zatem nie przestawiaj nic, dopóki nie wystąpi problem z logowaniem.

Usługa dostępna w sieciach:
System Mikropłatności SMS we współpracy z:
Ewentualne reklamacje związane z Mikropłatnościami SMS proszę kierować pod adres [email protected]