Zamiast wstępu...
Miłość zaczyna się tam, gdzie kończy się czubek twojego własnego nosa
i zaczynasz kierować się również dobrem drugiego człowieka

Czy widzisz na tych zdjęciach
szczęście i radość w oczach dzieci?
Serdeczność, ciepło i matczyną miłość?
To dzieci chciane, oczekiwane i kochane.
Jeśli nie zabraknie im rodzicielskiej miłości i wsparcia, z pewnością wyrosną na dobrych, kochających ludzi.

Bo „miłość to wola i działanie dla wspólnego dobra.” (M. Scott Peck, The Road Less Traveled). Może wiązać się z seksem, lecz seks może też nie mieć z nią nic wspólnego. Miłość zaczyna się tam, gdzie kończy się czubek twojego nosa i zaczynasz kierować się również dobrem drugiego człowieka.

Miłość rodzicielska wymaga roztropności, zaangażowania, oddania, poświęcenia, czasu i trudu. Wychowanie dzieci na ludzi XXI wieku wymaga również ogromnych środków materialnych. Dziś dziecku nie wystarczy miska zupy i znoszone ubranie po starszym rodzeństwie.

Wszyscy stosują mniej lub bardziej świadomie jakąś metodę antykoncepcji, gdyż w przeciwnym razie kobiety rodziłyby po czterdzieścioro dzieci.
„Antykoncepcji nie można utożsamiać ze złem i przeciwstawiać dobru, jakim miałaby być niekontrolowana płodność. Złem jest aborcja, która dzięki skutecznej antykoncepcji w ogóle nie musi być brana pod uwagę.”

(z wywiadu prof. Guillebauda dla POLITYKI)

Na tych stronach znajdziesz niezbędne minimum wiedzy na temat fizjologii rozmnażania, zapobiegania chorobom przenoszonym drogą płciową oraz wad i zalet różnych metod antykoncepcji, dzięki czemu będziecie mogli wybrać odpowiednią dla siebie.

Jak dotąd naukowcy nie opracowali idealnej ani uniwersalnej metody antykoncepcji. Każda ma pewne wady i zalety. Dlatego problem antykoncepcji polega na wybraniu i stosowaniu metody lub metod optymalnie dopasowanych do konkretnej sytuacji; takiej metody lub metod, które pozwolą ci wykorzystać jak najwięcej ich zalet i których wady będą w jak najmniejszym stopniu rzutować na twoje zdrowie i jakość pożycia.